Jaunpiebaldzēni viesojas Spānijā.
   No 5. novembra līdz 11. novembrim mēs, 10 Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni – Krista Marta Kundrate, Adrians Vīķelis, Aleksandrs Grigorjevs, Gunda Glāzere, Liene Zaķe, Kristiāna Pogule, Jūlija Postolati, Roberts Ruško, Edžus Nedēļa, Rūdolfs Dolmanis-Dravants– kopā ar skolotājām Gunitu Kundrati un Jolantu Glāzeri viesojāmies saulainajā, olīvkokiem pilnajā Spānijā, projektā Erasmus+ Playing and Acting learning towards Science -2016-1-LV01-KA219-022641-1.

Šajā projektā piedalās četras valstis: Latvija, Itālija, Lielbritānija un, protams, pati Spānija. Spānijā mūs uzņēma skola IES Fuente Grande, kas atrodas pilsētiņā Alcalá del Valle. Lai labāk to iepazītu, mums bija orientēšanās pa pilsētu ar matemātiskiem uzdevumiem. Bez spožās saules un raksturīgajiem kalniem apmeklējām un apskatījām arī vietējo bērnudārzu, pamatskolu, olīveļļas ražotni un tādas skaistas pilsētas kā Ronda, Malaga un Granada, kā arī izstaigājām Alhambru, vienu no populārākajām tūrisma vietām. Bijām arī La Pileta alās, kur mums rādīja un stāstīja par senajiem zīmējumiem uz alas sienām, ar interesi aplūkojām stalaktītus un stalagmītus. Devāmies mācību braucienā uz Granadas zinātnes parku, kur bez dažādiem tehnoloģiskiem brīnumiem vērojām arī plēsīgo putnu paraugdemonstrējumus un priecājāmies par krāšņo taureņu māju.
   Piedalījāmies mācību stundās: matemātikā, literatūrā, angļu valodā, robotikā, kur pašiem bija jāizveido robotiņš un jāprogrammē tā darbības, mākslā uz skolas sienas zīmējām projekta logo, astronomijā klausījāmies interesantus faktus par Saules sistēmu un devāmies ārā caur teleskopu vērot zvaigznes. Projekta pēdējā dienā skolas teritorijā stādījām kokus, katras valsts pārstāvji iestādīja divus kokus. Vakarā notika atvadu pasākums, kurā iegriezāmies fantastiskā spāņu flamenko virpulī, klausījāmies flautu ansambli, pārējo valstu prezentācijas, protams, iepazīstinājām arī savu mīļo Latviju, bet vakara izskaņā mēs, latviešu meitenes, nodziedājām dažas latviešu dziesmas spāņu ļaudīm. Baudīt spāņu kultūru mums palīdzēja viesģimenes, kur dzīvojām visu nedēļu.
   Šajā braucienā ieguvām lielisku pieredzi, draugus, izbaudījām spāņu viesmīlību, kā arī iemācījāmies spēlēt itāļu un angļu kāršu spēles, pilnveidojām sarunvalodas prasmes angļu valodā.
Liels paldies šī projekta koordinatorei, skolotājai Velgai Zariņai- Romanovai, jo bez viņas mūsu sapnis par Spāniju nebūtu piepildījies!

Kristiāna Pogule

Erasmus Spanija1